Ve stínu křídel - Kapitola č.5 - Plameny bolesti - část 1/2

4. dubna 2015 v 20:33 | Kira |  Ve stínu křídel

Ve městě nastalo veliké ticho. Na obloze svítil měsíc a hvězdy. V tuhle dobu by se nikdo z lidí neopovážil jít po neosvětlených a opuštěných uličkách, ale Samuel ano. Podíval se na oblohu. ,, Musím si pospíšit. Už je vážně pozdě. " řekl Samuel a zrychlil svůj krok. Samuelovi nedělal problém chodit v nočních hodinách po městě. Nevadilo mu to. V hlavě se mu promítalo vše co se dozvěděl. Kdo vlastně je. Kdo je jeho otec a co je vůbec tohle za svět. Zastavil se a podíval se na své ruce a poté na oblohu. ,, Proč vůbec chodit pěšky.

Když je ve mě taková síla. " řekl Samuel a pousmál se. Porozhlédnul se po okolí jestli ho někdo nesleduje nebo nepozoruje. ,, Nikdo nikde. " řekl Samuel pro sebe a ušklíbnul se. Zavřel oči a začal si představovat své černá mohutná křídla. Cítil jak jeho tělem protéká velice silná energie a chce se dostat z jeho těla ven. Jakoby na něho samotná síla promluvila.

Nechybělo málo a jeho křídla vyrostly ze zad. Když najednou se za rohem jednoho domu něco pohnulo. Samuel okamžitě otevřel oči a otočil se. Nikoho tam neviděl. ,, Je tam někdo ?! " zařval Samuel. Bylo stále mrtvolné ticho. Samuela to rozhodilo z míry, ale nepřipadal si ohrožen. ,, Asi nějaký potulný pes. " pomyslel si Samuel a rozhodnul se pro případ popojít o kousek dál. Rozhodnul se, že nebude riskovat svoji pravou identitu a pude pěšky domů.

Samuel kráčel dál ve tmě noci po temných uličkách. Byly to uličky po kterých pomalu nikdo nechodil, ale pro něj to byla zkratka. Něco tu, ale pořád nehrálo. Připadalo mu, jakoby ho pořád někdo bedlivě sledoval. Samuel se kousnul do rtu a ruce zaťal v pěst. ,, Už toho mám dost !! Ať jsi kdo jsi !! " zařval Samuel na celé kolo a rychle se otočil. Měl na mále aby nevybouchnul vzteky. Když se Samuel po druhé otočil a neúspěšně, pomyslel si , jestli neblázní. Přece objevil novou sílu a schopnosti. Povzdychnul si a řekl si, že jeho myšlenka je asi správná. Podíval se znovu na ruce a řekl ,, Asi v té síle přece jen něco negativního bude. ". Uklidnil se svou myšlenkou, že je vše v pořádku a pokračoval v cestě domů. ,, Sakra. Máti mě zabije. Je až příliš pozdě. " řekl ustaraným hlasem. ,, Jednou se snad nic nestane když použiji svoji moc." Samuel zavřel oči a začal si představovat svoje černá křídla. Cítil strašlivou bolest v zádech, ale ta bolest ho zároveň naplňovala. Zařval bolestí, když mu křídla vyrostla ze zad. Samuel padl na kolena a začal zhluboka dýchat. ,, Doufám, že tohle brzo přestane jak říkal Sallilus. " řekl Samuel a pomalu stanul ze země.

,, Tak jo. Uvidím co dokáže tahle síla." řekl Samuel a odrazil se nohama od země. Roztáhnul křídla a začal se vznášet na zemí. ,, No to si ze mě děláš prdel ?! To je neuvěřitelné ! " zařval Samuel a nedokázal uvěřit tomu že lítá. Vzlétnul vysoko nad město a rozhlídnul se. ,, Z tadyma je město tak malé. " Samuel byl bez sebe. ,, Už nikdy nebude život jaký jsem do teď žil. " řekl natčením Samuel a podíval se směrem ke svému domu. ,, Ach. Málem bych zapomněl." V jeho domě se svítilo. Bylo to neobvyklé v tuhle hodinu, ale Samuelovi bylo jasné, že jeho máma bude čekat, než se vrátí. Nevěděl co jí má říct. Nevěděl co má dělat. Byl si jistý jen s jedním. Musí chránit sebe a svou rodinu.

Čím blíž se Samuel blížil ke svému domu tím víc byl nervózní. Pomalu přistál u dveří domu. ,, Bohužel musíte zpátky." řekl pro sebe Samuel a podíval se na své křídla. Velice ho to k nim táhlo. Cítil, že je to jeho součást. Pomalu zavřel oči a představoval si jak jeho křídla mizí. Zašklíbnul se když se jeho křídla vrátily do zad. Nebyla to taková bolest jako když křídla vyšla ven, ale nebyla to jemná bolest. Když křídla zmizela Samuel otevřel oči. Zhluboka se nadechnul a natáhnul ruku ke klice od domu. ,, Vše bude v pohodě. " pomyslel si Samuel a druhou rukou si přejel svoje černé vlasy. ,, Jdeme na to. "

Zrovna když se Samuel dotknul kliky od dveří vyšel z domu matčin křik. Samuel se vylekal strachy a rozrazil dveře připraven usmrtit to co ohrožuje jeho matku. Nebyl si jist jestli by byl schopen zabíjet, ale věděl, že pro záchranu své rodiny udělá cokoliv. Když Samuel rozrazil hlavní dveře od domu byl zde prázdný obývací pokoj. Samuel se porozhlédnu, ale nikdo nikde nebyl. Z kuchyně vyšel další matčin výkřik. Uslyšel zvuk rozbitého nádobí. ,, Né ! Prosím nechte mě !! " zařvala Susan a za jejím řevem znělo další pád nádobí. Samuel se rozběhnul směrem do kuchyně. Nebylo času na zbyt. Něco ohrožovalo jeho matku. Samuel cítil energií v jeho pravé ruce. Ta energie ho přímo pálila do ruky. I když Samuel nikdy tuhle energií necítil a neviděl její dílo věděl, že to bude ohnivý meč, který patří mezi nejsilnější zbraně andělů. Chtěl uvolnit tuhle sílu na povrch, ale když vběhnul do kuchyně uviděl Susan, která se drásá na stůl a dívá se směrem do země a piští.

,, Co se tu dělej ?! " rychle se zeptal ustaraně Samuel. Susan od země nezpustila oči. Když se Samuel podíval uviděl dvě malé myšky. ,, Zabí je !! Prosím rychle !! " řvala vyděšená Susan a natahovala se na vedlejší pult pro další talíře kterýma by je mohla zabít. Samuelovi se ulevilo, když si uvědomil, že jeho máma má velice silnou fobií z myší. ,, Na co sakra čekáš !! Zabí je !! " řvala Susan a připravovala se hodit další talíř po šedých živočichů. Samuel se naklonil k myším. Jedna byla propíchnutá střepem od talíře a druhá myška olizovala vytékající krev a čumáčkem se snažila zvednou svého malého kamaráda.

Samuelovi bylo líto myšky a její ztráty. Stanul a otevřel skříň na konci místnosti. ,, Co to děláš Samueli !! Okamžitě je dej pryč nebo se zblázním !! " zařvala ještě Susan a pořád nespouštěla oči z myší. Když Susan se napřáhla na hod, Samuel jí chytnul ruku a vzal talíř. ,, Co to děláš ?! " zeptala se Susan. Samuel nic neřekl a položil talíř na pult. Vzal krabici a chytnul živou myš do krabice a mrtvou vzal do ruky. Susan překvapilo co viděla, ale byla ráda, že konečně je v bezpečí. Konečně slezla ze stolu a natáhla se po smetáku. ,, Kde si byl celou dobu ? " zeptala se Susan. Samuel pomalu odcházel z místnosti. ,, Promiň. Měl jsem něco důležitého na práci. Zítra přijdu brzo. " řekl Samuel a odešel z kuchyně. Susan nic neřekla, ale v jejím obličeji šel vidět strach.

Samuel byl rád, že se takhle rychle vyvlíknul. Živá myška rychle pobíhala sem a tam v krabici. Pískala a volala svého kamaráda. Bohužel marně. Byla už chladná. Samuel šel k zadním dveřím, které vedli na zahradu za jejich domem. Položil krabici do trávy a mrtvou myšku vedle ní. Vzal menší lopatu, která stála u dveří a vrátil se směrem ke krabici. Otevřel víko a natáhnul ruku k myšce. ,, Poď kamaráde." řekl Samuel a chytnutou myš položil kousek od sebe. Okamžitě utekla k nedalekému kameni a pozorovala co se bude dít. Samuel vzal mrtvou myš do ruky a do druhé vzal lopatu. Šel ke stromu, který když byl malý zasadil s jeho otcem. Začal kopat. Za pár minut měl vykopanou malou díru, do které položil mrtvou myšku.


Samuel se podíval ke svým nohou a uviděl malého šedého živočicha. ,, Je mi to líto kamaráde. " řekl Samuel a zavalil mrtvou myšku hlínou. Myška běžela k místu, kde byl pohřbený jeho kamarád a nosem rýpla do země a zůstala stát. Samuel poodešel. Vzal lopatu a krabici a vrátil se ke dveřím. Když se za sebe podíval uviděl malou šedou kuličku jak stojí na stejném místě. ,, Všichni jednou umřeme." řekl Samuel a pomalu zavřel dveře. Když šel Samuel do pokoje tak si uvědomil jak moc musí chránit svoji rodinu, protože se vše může během jedné sekundy změnit. Samuel si šel umýt ruce a obličej do koupelny. Vyčistil si zuby a vysvléknul si špinavé oblečení. Ve spodním prádle vlezl do postele a zakryl se. Zhasnul světlo, které měl na nočním stolku a zavřel své oči. Nechal se pohltit spánkem.......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | Web | 7. května 2015 v 22:52 | Reagovat

Super kapitola, těším se na další =)

2 Snapeova Snapeova | Web | 20. května 2015 v 4:30 | Reagovat

stylistika by sice chtěla dost zlepšit, a tu jeho zvláštní samomluvu bych převedla spíš do myšlenek, ale obsahově je to kapitola pěkná a doufám, že bude nějaká další. Už je tu docela pauza.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama