Ve stínu křídel - Kapitola č.4 - Poslání

4. března 2015 v 21:25 | Kira |  Ve stínu křídel
Další kapitola téhle série :) Předem se omlouvám za pravopisné chyby. Nebude se vymlouvat na nějaké dys. které mám Usmívající se ( nikdy se na to nevymlouvám, ale v novějších kapitolách si dávám víc pozor navíc když jsem tohle psala, nemyslela jse msi , že to někdy bude na blogu S vyplazeným jazykem a navíc jsem líná si to po sobě znovu přečíst xD )


,, Tati ?! Co to má znamenat ?! Co tu sakra vůbec děláš ?! " ptal se vyděšený Samuel svého otce. Luis se podíval na svého syna a pousmál se. ,, Nečekal jsem, že se do tohohle stádia dostaneš tak brzo." Samuel nechápavě sledoval otce. ,, Dneska máš narozeniny že ?" zeptal se Luis. ,, Hmm. " zamrčel Samuel a neztrácel oči z postavy které nazýval svým otcem, i když ho tak nikdy nenazýval. Luis chtěl jít za svým synem, ale když udělal krok vpřed Samuel udělal krok dozadu. ,, Bojíš se mě ?" zeptal se Luis klidným hlasem. ,, Ne, ale nemyslíš si ,,otče" nebo jak tě nazvat, nevím kdo nebo co jsi. Dlužíš mi něco. " řekl Samuel vážně. ,, No ano. Asi máš pravdu, ale bude to složitější." řekl Luis a prohrábnul si rukou vlasy. Luis se podíval na svá křídla a na měsíc který svítil. ,, Dobrá Samueli." řekl Luis a jeho křídla v mžiku zmizely. Luis sešel ze železného sloupku a sedl si na staré dřevěné desky.

,, Takže, kde bych měl asi začít." mumlal si pro sebe Luis. Samuel přihlížel a rozhodnul se sednou za svým otcem. ,, Kdo vůbec jsi ?!" zeptal se vážně Samuel. Luis se podíval na chlapce a poté se podíval do země. ,, Tak dobrá Samueli. Mé jméno je Sallilus. Jsem jeden z padlých andělů a mám tu velice důležitou roli." řekl Luis. ,, Sallilus. Padlý anděl. Co co ?! " Samuel byl vyděšený co právě slyšel. ,, Ano přesně tak Samueli. Padlý anděl." řekl Luis a podíval se na Samuelův vyděšený obličej. ,, Ty si spolčený s démony. Démoni existují ?! " vylekal se ještě víc Samuel a poodešel kousek dál. Luis se usmál a pokračoval. ,, Vidím, že tě tohle zjištění překvapilo Samueli." Samuel nic neříkal a vyčkával na další informace, které ho čekají. ,, Jsem sice padlý anděl. Anděl na který byl seslán boží hněv, ale nejsem s démony. Právě naopak." řekl Luis. ,, To nedává smysl Salli..." ,, Sallilus." řekl Luis. ,, Sallilus.Aha." dořekl Samuel.

Sallilus se hluboce nadechnul. ,, Musel jsem udělat velice riskantní věc. Pro dobro nebes a země." řekl Sallilus a podíval se na svoji dlaň, kde měl do masa vypálený obrácený kříž. ,, Vysvětli mi to." řekl Samuel a přisednul si opatrně k Sallilusovi. ,, No dobrá." řekl Sallilus a pokračoval v povídání. ,, Byl jsem jeden z nejvyšších vůdců nebeských odbojů. Já a bývalý spolubojovník Lazail." ,, No a dál? " pobízel netrpělivý Samuel. Sallilus se jenom usmál, ale jeho úsměv v mžiku zmizel. ,, Náš úkol byl vyčistit zemi od démonů a všelijakých zplozenců pekelných. Aby mohl vzniknout nový druh." ,, Lidé." dořekl Samuel. Sallilus přikývnul a pokračoval. ,, Byla to náročná práce. Hodně mých bojovníku zahynulo, ale nedalo se to srovnat s válkou. Peklo proti nebesům. Tahle bitva měla nastolit nový řád světa." pomlčel Sallilus. ,, Však jste vyhráli." řekl hrdě Samuel. ,, Ano, ale za jakou cenu." dodal Sallilus a odmlčel. Samuel nevěděl jak má reagovat co se právě dověděl. Byl plný vzteku, ale zároveň byl nadšený. Byl přece taky anděl. ,, Proč teda Padlý ?" zeptal se Samuel. ,, Hned se k tomu dostanu." řekl Sallilus a pokračoval. ,, Protože si nikdo z nás nepřál aby se tahle bitva někdy opakovala, vyžádali jsme pomoc samotných archandělů. Přišli na nápad jak tomu předejít."

Samuel pozoroval svého otce a neuniklo mu, že vytahuje z kapsy kožený pytlík. ,, Vytvořili pekelný klíč." řekl Sallilus a z koženého pytlíku vytáhl amulet. ,, Jak tohle může být klíč. Vypadá jako levná cetka." řekl Samuel. Sallilus ho probodnul očima. ,, Tahle cetka jak říkáš je klíč od pekelný bran." Samuel zblednul. ,, Počkat. Proč ten klíč máš ty?!" zeptal se vylekaně Samuel. Sallilus se zasmál ,, Ukradnul jsem ho." ,, COŽE !! " podíval se nechápavě Samuel ,, Jak si to sakra dokázal ?! " Sallilus se nepřestával usmívat. ,, Neusmívej se a odpověz mi." řekl vážněji Samuel. ,, Dobrá Samueli. Andělé jsou velice pyšná rasa. Milují především Stvořitele a sebe. Začali se ale zpochybňovat. Báli se klíče, a proto se mělo rozhodnout o ochránce klíče." ,, Ty si prohrál ?!" zeptal se Samuel. ,, Ano. Prohrál jsem. Byla to ta největší chyba nebes. Lazail se neměl nikdy zmocnit klíče." ,, Proč ne ?!" nechápal Samuel. ,, Lazail je zlo. Zobrazení zla v těle anděla."

,,Jak tohle můžeš říct o andělovi. Andělé jsou čisté dobro ne ?! " zeptal se Samuel. ,, To máš pravdu chlapče, ale není to tak." odpověděl Sallilus. ,, Jak si můžeš být tak jistý." zeptal se naštvaně Samuel. ,, Třeba ty si to zlo!" Sallilus nevěřil co slyšel od svého syna. ,, Musíš mi věřit Samueli." řekl smutnějším hlasem Sallilus. Bylo mu líto, že mu jeho vlastní syn nechce věřit. ,, Já už sám nevím čemu mám vlastně věřit. Celý můj život kašleš na mě. Na nás." ,, Myslíš Susan?!" ,, Ano. Myslím svoji mámu. Víš kolik nocí probrečela. Víš ty vůbec jakou bolest nám přinášíš." zařval Samuel a postavil se na nohy. ,, Musel jsem vás chránit." řekl potichu Sallilus. ,, Chránit nás, před čím?!" domáhal se odpovědi Samuel. Sallilus neodpověděl a díval se na Samuela. ,, Vidíš. Ani mi nedokážeš odpovědět." řekl Samuel a šel směrem ke schodům které vedly dolů ze střechy.

,,Stůj. Řeknu ti to. Teda pokud chceš." dodal Sallilus a sledoval Samuela. Samuel se otočil a znovu si přisednul. Sallilus si oddechnul. ,, Lazail je spolčený se samotným Satanem. Chtěl získat klíč a otevřít pekelné brány. Věděl jsem o tom. Když jsme zavřeli brány od pekel měli jsme za úkol hlídat brány, protože na zemi ještě pár stvůr zůstalo. Brána ještě neměla svůj klíč. Pouze andělskou pečeť, která se dala celkem snadno přerušit." řekl Sallilus a podíval se na černé značky kolem zápěstí. ,, Co to je ?!" zeptal se Samuel. ,, Tohle jsou magické znaky pečetidla. Mají je pouze archandělé a vyvolení. Já, Lazail a TY ." Samuel se podíval na své zápěstí. Z ničeho nic se mu začaly objevovat černé znaky. ,, Co to má sakra znamenat ?! " zařval vylekaně Samuel. ,, Si můj syn." řekl Sallilus a usmál se. ,, Jak se toho mám zbavit?! " naléhal Samuel. ,,Neboj se. Vidíš to pouze jen ty a ostatní s pečetícími schopnostmi a při aktivaci, se znaky ukážou po celém tvém těle. " Samuel se uklidnil, ale radost taky neměl. ,, No a co teda ten Lazail ?" zeptal se Samuel. ,,Měl jsem mít zrovna stráž u brány. Nic zvláštního. Pár stvůr se pokusilo dostat k bráně, ale marně, ale pak..." Sallilus nedořekl větu. ,, Pak ?!" naléhal Samuel. ,, Slyšel jsem hlasy za bránou. Hlasy andělů. Nemohl jsem otevřít bránu a proto jsem chtěl informovat archanděli. Byla to jen hloupá past." ,, Past?!" zeptal se Samuel. Sallilus přikývnul a pokračoval.

,,Chtěl jsem odejít, ale ty hlasy byly příliš silné a proto jsem se vrátil k bráně a chtěl jsem promluvit s hlasy. Byly to velice zoufalé hlasy. Nikdy jsem nechtěl aby se andělé dostali za brány pekel. Byla to jen ubohá past. " odmlčel Sallilus a zaťal ruku v pěst. ,, Byl jsem zaslepen touhou pomáhat. Promluvil jsem na hlasy, ale když jsem to udělal nevšiml jsem si, že jdou zrovna archandělé s klíčem. Svázali mě a prohlásili, že nejsem hoden klíče. Byl jsem poprvé na samotném dnu. Klečel jsem a prosil aby mi dali šanci. Byli nedostupní a nepolevili ani o kousek. Když jsem vzhlédnul na archanděli stál tam v pozadí Lazail. Smál se. Jeho oči byli černé. V ten moment mi došlo, že to on promlouval skrz hlasy démonů. Chtěl abych neměl jedinou šanci se dostat ke klíči." řekl Sallilus a v jeho hlase šel slyšet obrovský vztek. ,, Musel jsem jednat. Řekl jsem to svým bratrům a i samotnému Stvořiteli. Byl jsem nazván zrádcem. Stvořitel mě nevyslechnul a Lazail se stal ochráncem klíče. Nebylo času na zbyt. Lazail na mě házel všelijakou špínu, jen abych byl vykázán z nebes a byl nazván Padlým."

Samuel nevěděl co mu má na to říct a proto raději seděl a poslouchal. ,, Byla to otázka pár hodin než mě zchodí z nebes. Musel jsem jednat. Ukradl jsem klíč a schoval jej u sebe. Byl zrovna den pádu. Já a mí bratři jsme byli zchozeni ze samotných nebes. Po pádu jsem chtěl spolupracovat se svými bratry a svrhnout Lazaila. Nikdo mi nevěřil. Otočili se ke mě zády vlastní bratři. Zklamal jsem je, ale Lazailova tyranie jednou musí skončit a vím, že se tak stane." Sallilus se usmál a podíval se na Samuela. ,, Co ?!" zeptal se nechápavě Samuel. ,, Ale nic." řekl Sallilus a schoval amulet do koženého pytlíku.


,,Takže Lazail je zlo." řekl Samuel. ,, Ano. Musím chránit klíč za každou cenu." řekl Sallilus a pomalu stanul. ,, Tvé schopnosti jsou unikátní, ale radím ti. Nepoužívej je. Vím, že tě tvé vnitřní já prosí, aby si svou sílu vypustil a byl tím kým doopravdy jsi. Nedělej to." řekl vážně Sallilus a z jeho zad vyrostly havraní křídla. ,, Proč ?!" zeptal se nechápavě Samuel. ,, Jsou na téhle zemi Hledači. Hledají vlastníka a samotný klíč. Určitě si je už viděl." řekl Sallilus. ,, Co tím myslíš?!" zeptal se Samuel. ,, Vlkodlaci,trollové,skřeti,upíři a další jim podobným." řekl Sallilus a usmál se když viděl, jak Samuel zblednul. Samuel chtěl něco říct ale Sallilus ho přerušil. ,, Časem bolest hlavy ustoupí a při pohledu na Hledače nic neucítíš. Proto si viděl mě v pravé podobě. Uvidíme se později chlapče. Susan bude mít o tebe strach." Samuel nic neřekl jen přikývnul hlavou. Sallilus se ohlednul ještě na Samuela a roztáhl svá černá havraní křídla. Poté zmizel ve tmě noci.......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Callia Callia | 10. března 2015 v 22:24 | Reagovat

:OO Tak tahle kapitola mě zatím bavila ze všech nejvíce. Opravdu super. :) Těším se na další. :)

2 Kira Kira | E-mail | 11. března 2015 v 18:56 | Reagovat

[1]: Děkuji mockrát :) Jsem moc ráda, že se ti díl líbil :) PS: Promiň, nechtělo se mi přehlašovat na tenhle blog :-D

3 Abigail Abigail | Web | 12. března 2015 v 19:51 | Reagovat

Pěkná kapitola, tak se konečně dozvídám něco více =) jen tak dál =) Těším se na další =)

4 Kira Kira | E-mail | Web | 13. března 2015 v 9:44 | Reagovat

[3]: Děkuji mockrát _:)

5 Snapeova Snapeova | Web | 22. března 2015 v 8:32 | Reagovat

Precetla jsem zatim vsechny kapitoly. Pribeh zatim vypada dobre. Celkem me to i bavi. Tahle kapitola byla svym zpusobem nejzajimavejsi, nejspis diky te rozmluve.

Vim, ze na to i upozornujes, ale stejne, mas v kapitolach preklepy  a jine mensi chybky a urcite by si ta povidka zaslouzila lip zkontrolovat, pokud je v tvych silach po sobe ty chybky najit. Ja jich kolikrat taky dost nenajdu, takze je hodne dobra vec, sehnat si nekoho, kdo ti to vzdy zkontroluje a poradi i s tou stylistikou, kde clovek vzdy muze neco zlepsovat. :)

6 Kira Kira | E-mail | Web | 22. března 2015 v 21:47 | Reagovat

[5]: Děkuji moc :-) Jak budu mít čas budu to muset vše opravit, bohužel díky škole nemám tolik času. Jsem ráda, že vůbec přidám něco na blog :-D Vím, jsou to jen hloupé výmluvy. Omlouvám se za chyby :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama