Soul - Příběh č.2 - (Ne)záleží mi na tobě

22. března 2015 v 21:50 | Kira |  Soul

,,KONČÍM ! S tímhle grázlem nehodlám už nikdy nic mít !" řval doktor Paley v zasedací místnosti na své kolegy. ,, Kašli na něho Joe. Je to blázen. Snad mu ten příběh nevěříš. Tvá dcera pořád někde je a žije mezi náma. Vzchop se chlape ! " řekl jeden z kolegů doktorovi Paleyovi. ,, Jak jsem řekl. Končím s ním ! " řekl doktor Paley a výhružně praštil do stolu. ,, Joe si jeden z nejlepších svého oboru. Chce tě jen rozhodit. Je to psychopat. " řekl další z kolegů. Doktor Payel se zhluboka nadechnul. ,, Dobrá. Udělám to." řekl a odešel z místnosti a šel rovnou za mnou zpátky. ,, Tak jste zpátky doktůrku. Chi. Už jsem myslel, že si semnou nechcete povídat." řekl jsem a prohodil jsem šibalský úsměv. Doktor byl klidnější než předtím. Překvapilo mě to, ale neuspokojovalo mě to. Mám raději strach,nejistotu a především bolest v každém z lidí. ,, Doktůrku. Vás nezajímá jestli jsem mluvil pravdu ? Chi. " řekl jsem a zahleděl jsem se do jeho očí. Doktor Payel si sednu na křeslo vedle mě a dodal. ,, Máš ještě něco na srdci co by si mi chtěl sdělit ? " řekl a odkašlal si. ,, Huh ? Jak překrásné. Jsem výjimečný exemplář doktore. Něco bych tu pro vás měl ( řekl Lucas a ukázal prstem na své srdce )


Říká se, že srdce je nejdůležitější orgán v našem těle. Sice chutná dobře ale, že je nejdůležitější orgán v našem těle bych neřekl. Podle mě je to naše duše. Máš špinavou duší, máš špinavé celé tělo. Rocco sice neměl špinavé tělo, ale duši měl od základu prohnilou. Zasloužil by si trest smrti. Musel se narodit s velkou dávkou štěstí. Jeho 7 letá dcera slízla tu nejsladší polevu. Rakovinu. Není to krásné. Dcera dostala trest smrti zatím co její otec je zdravý. Víte doktore co je horší než smrt ? Umírání. Hah. Krása. Roccova bývalá žena o malou Annie nejevila zájem. Patřila k levným slečnám a jejím oblíbeným jídlem byl alkohol. Je to celkem smutné, ale nikoho nelituju. Protože Rocco byl celkem hodně závislí na hracích automatech zjistil, že jeho dcera se každou minutou horší. Na nemocniční péči neměl ani na jakoukoliv léčbu.

Jednoho dne se rozhodnul, že bude si vydělávat tím ,, nejlehčím,, způsobem. Zlodějinou. Správný chlap. Ušklíbnul jsem se. Rocco seděl v hospodě v zádní části kde byly herní automaty. Dopíjel svůj poslední doušek chutného, alkoholické nápoje. Jeho obraz už byl rozmazaný , když náhle zjistil, že má poslední minci. ,, Sakra. Za to si už dalšího kamaráda nekoupím." a při pohledu na herní automat se pousmál. ,, Tohle je mince štěstěny. Dnes to vyjde." řekl Rocco a políbil svými slizkými rty minci. Poté hodil minci do herního automatu. Hra mohla začít. Ta naivita se mi líbí. Chi. Rocco zatáhnul za páčku automatu a ruleta se roztočila. ,, Zvonek..........další zvonek.....No do prdele !! Švestka !!! Já něco rozmlátím ! Vy zloději !! " řval Rocco. Okamžitě začal kopat do automatu, ale netrvalo dlouho a majitel hospody vyhodil Rocca ven a zakázal mu sem stoupit. Rocco se pomalu zvednul a začal si oprašovat své kalhoty a kabát od bahna na zemi. ,, No nic tak jdu domů. Vaše chyba ! " řekl Rocco a opilou chůzí šel pomalu domů.

Belhal se tmavými uličkami města až došel k jednomu bytovému domu. Dům nevypadal nově. Nazval bych to pro spodiny města. Annie ještě nespala když její otec přišel opilý. ,, No kurva. Kde jsem dal to pyžamo." řekl Rocco a spadnul na gauč. Annie ho sledovala klíčovou dírkou. Byla tak mladá. Víte doktore kolik bolestivých událostí by se do ní dokázalo dostat. Škoda no. Měla málo času. ,, Tati ?" řekla Annie a pomalu otevírala dveře od svého pokoje. Rocco si říhnul a dodal. ,, Annie ! Okamžitě mazej do pokoje ! " ,, Není mi nějak dobře. " řekla a začala se jí točit hlava. ,, Annie ?! Co to ... " nedořekl Rocco a okamžitě utíkal za Annie, která padala hlavou na zem.

Annie upadla do bezvědomí. Opilý Rocco dvakrát upadnul na zem než se dobelhal k telefonu, aby zavolal první pomoc. Škoda. Stihnul zavolat včas. Bohužel osud už nezměníš. Smrt měla ve jméně. Závidím jí to. Není přece nic krásnějšího než když vám umře vaše dítě že doktore ? Hahahahaha. Záchranka dorazila moc rychle. Nestačil jsem si to pořádně vychutnat ( Lucas si utřel stékající slzu). Záchranáři připoutaly Annie na vozítka a Rocca posadili na sedadlo vedle ní. Řekl bych, že Roccovi poprvé začalo záležet na Annie. Jak dojemné. Rocco se díval na tvář své dcery , která měla na sobě kyslíkovou masku. Náhle ho něco bolestivě píchlo u srdce. ,, Au. Co to sakra je ? " pomyslel si Rocco slyšel hlasitý tlukot srdce.

Když se Annie probudila ležela v nemocniční posteli. Vedle sebe měla přístroje, které zaznamenávali činnosti srdce a plic. Na protější straně seděl její otec, který měl hlavu zabořenou do svých dlaní a při tom zíral do země. Pojmenoval bych to polohu šílence. ,, Tati..." řekla slaboučkým a tichým hlasem Annie. Rocco se probral a zvednul svou hlavu. Rychle si rukou utřel stékající slzy. Zajímalo by mě. Jestli jeho slzy byly slaně slané ( Lucas si strčil prst do koutku oka a následně prst olíznul) . Sakra. Jeto suchý. Třeba příště. Náhle do místnosti vkročil lékař. ,, Mohl by jste na moment pane ? Annie na chvilku si ho vezmu." řekl lékař a odešel z pokoje.

,,Co ode mně potřebujete ? Bude v pořádku ? " naléhal Rocco. ,, Budu k vám upřímný pane. Její léčba měla probíhat nejméně 2 roky. Je ve velice kritickém stádium a cena léčby není příliš levná." řekl lékař. ,, Kolik to bude stát ? " zeptal se ustrašeným hlasem. Lékař vzal propisku do ruky a začal psát na kus papíru. ,, Prosím pane." řekl lékař a podal Roccovi papírek. Jen co si přečetl cenu, ucítil bolestivý tlukot srdce a po čele mu začaly stékat kapky studeného potu. Svět se pro něj zastavil. ,, Ta cena..... nemůžu jí zaplatit...." pomyslel si Rocco a položil dlaň na čelo. ,, Je vám něco ?" řekl lékař a podíval se ustaraně na Rocca. ,, Ne...ne...jsem v pořádku. Zaplatím to." řekl Rocco a vrátil se za Annie zpátky do pokoje.


Malá Annie ležela na lůžku a hluboce oddychovala. Spala jako zabitá. Chi. Škoda že né doslova. Rocco vzal kousek papíru, který ležel na stolku v pokoji s propiskou. Začal psát. Papírek položil Annie na peřinu a odešel z pokoje. Annie se okamžitě probudila když se dveře zavřeli. Uviděla papírek ležící na posteli. Bylo tam něco napsané ,, Budeš zase zdravá ,,. Rocco šel po cestě domů jako prázdná lidská schránka. Jeho výraz se podobal chodící zombie. Kdybych viděl v takovémhle stavu krásnou dívku, tak by jsem se asi neovládnul ( Lucas zatlačil rukou na své mezinoží a usmál se). Typ člověka akorát tak na sebevraždu. Chi. Rocco se opřel o nedaleký plot. Byl zoufalý, ale najednou uslyšel jak se k němu někdo blíží. Byl to muž, kterého nikdy neviděl. ,, Vypadáte že jste v koncích. Pomohu vám. Jen musíte dělat, to co vám řeknu" řekl temným hlasem muž. Rocco se na něho pomalu otočil a řekl. ,, Udělám cokoliv." ,, Tím lépe. Chi." řekl muž. ,, Nežádám za to nic. Berte to jako radu. Krást se vyplácí..." řekl muž a najednou se vypařil jako obláček kouře. ,, Krást...to nikdy !! " zařval Rocco, ale už do prázdna.

Pár týdnů uběhlo od toho dne a přišla první suma peněz, které měl zaplatit za léčbu své dcery. Rocco byl obklopen lahváčemi. Byl k smrti zoufalý. Nedokážete si představit doktore, když vaše dcera umírá a vy jí nemůžete pomoct. Všechna vina by byla na vás. Chi. Když šel Rocco po ulici uviděl starou paní. Vypadalo, že šla právě na nákup a něco v hlavě Rocca promluvilo. ,, Teď je tvá šance." Rocco se rozběhnu. Dal staré babičce přímí zásah pěstí do hlavy. BOOM !!! HEAD SHOT !!! Haha !! Rychlím pohybem vzal kabelku a utíkal co nejrychleji to šlo. Ve stínech stromů si prohlédnul obsah kabelky. ,, Tak co to tu máme. Kapesník, pepřový sprej, bonbóny, mobil... aha tady tě mám." Rocco vytáhnul peněženku. Nebylo tam tolik kolik si představoval, ale myšlenka, že to udělá ještě párkrát a bude mít víc peněz ho začala naplňovat štěstí.

Doktore neřeknu vám kolikrát to udělal. Okrádal staré i mladé lidi. Párkrát ukradnul i auto. Zabil 14 nevinných lidí. Byl tak posedlý, že jednoho dne se rozhodnul troufnou i banku. Byl až příliš sebevědomý. Klec spadla ! Byl chycen a odvezen do vězení. Nečekalo ho nic jiného než doživotí a nebo smrt. Tohle už nebyl Rocco. Byl to zločinec posednutý vlastním šílenstvím. Kéžby takových lidí bylo více. Nemyslíte doktore. Seděl sám se sebou ve věznici. Mluvil jen s hlasy lidí které nelítostně zabil. Annie byla dána do sociální péče a pár dní poté podlehla rakovině. Nebudu říkat, že by přežila. Ne. Stejně by zemřela, ale díky Roccovi se smrt o pár let přiblížila. Nevím přesně jestli Rocco ještě něco kolem sebe vnímal. Vím jen jediné, když se Rocco dozvěděl, že jeho malá dcera je mrtvá neprojevil jiný závan smutku či jakékoliv emočního náznaku. Bachaře to udivilo. S nikým takovým se ještě nesetkali. Roccova duše byla mrtvá.

Tu noc Rocco nespal. Seděl na posteli a díval se na dveře od cely. Najednou někdo zaklepal na dveře od cely. ,,Vypadáte že jste v koncích. Pomohu vám. Jen musíte dělat, to co vám řeknu" řekl temným hlasem za dveřmi. Rocco přikývnul a šel směrem ke dveřím. ,, Nemýlil jsem se v tobě Rocco." řekl hlas a podal skrz okýnko ve dveří malý kapesní nožík. Rocco vzal nožík a vrátil se zpátky na svou postel. Hlas za dveřmi utichnul. Byla to pěkná noc. Rocco vzal nožík. Zvednul svou hlavu a díval se upřeně na stěnu. Z očí mu začaly stékat potoky slz. Rychlím pohybem ruky se proříznul hrdlo nožíkem. Jeho krev mu tekla i z úst. Neřval bolestí. Nebál se smrti. Bál se své dcery.


,, Tak co doktore ? Líbilo se vám to ? " ( Lucas vytáhnul z kapsy malý kapesní nožík a olíznul ho svým jazykem. Z jazyku začala vytékat červená krev)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama