Ve stínu křídel - Kapitola č.3 - Tajemná dívka

22. února 2015 v 22:18 | Kira |  Ve stínu křídel

Samuel z dívky neztrácel oči. Chtěl se ujistit že neblázní a dívka je jen a jen člověk. Při dalších pohledech na dívku se bolest hlavy neopakoval. Samule si oddychnul a opřel se o židličku. ,, Asi vážně chvilkama blázním. " pomyslel si a zadíval se na dívku ,která stála před tabulí a říkala své koníčky atd. Samuel nevěřil svým očím. Díval se na ní pomalu celou hodinu, ale až teď si všiml, jak je vlastně krásná. ,, Páni . " řekl nahlas Samuel a podepřel si hlavu rukou. ,, Co prosím pane Moree ? Chtěl jste něco snad dodat. " řekla paní Jonesová a výstražně si stoupla. ,, Vůbec nic slečno. " řekl Samuel a narovnal se. ,, No proto. " řekla slečna Jonesová a sedla si. Když si slečna sedla upřela pohled na mluvící dívku , Amandu Smithovou.

Když Samuel zjistil že se slečna Jonesová konečně dívá na dívku tak se znovu vyvalil na lavici a okem sledoval Amandu. Přišlo mu že nevnímá nic co se kolem něj děje. ,, To je asi tak vše ke mě. " řekla dívka a usmála se na slečnu Jonesovou. ,, To bylo krásné slečno Smithová." řekla slečna Jonesová a podívala se na třídu. ,, Tak jí aspoň zatleskejte ne ?! " . Když to řekla všichni ve třídě vstali a začali tleskat. Za chvíli zazvonil zvonek na chodbě a žáci vyběhli ze třídy na přestávku. ,, Co to má znamenat. Ta drzost. Zvoní pro učitele , ne pro vás. " řekla slečna ale pro sebe. Nikdo nebyl ve třídě krom jí , Amandy a Samuela. ,, Banda trotlů ! " vzdychla a pokračovala ,, Slečno Smithová půjdete semnou , musíte podepsat pár papírů. " ,, Ano. " řekla Amanda a následovala slečnu Jonesovou.

Samuel zůstal ve třídě sám. Natáhl se do tašky pro svačinu. ,, Chleba se salámem. Co se stalo ? " řekl si Samuel ,, Vždycky mám sendvič. " a pousmál se. S chutí kousnul do chleba a užíval si ticha ve třídě , když v tom do třídy přišla dívka kterou znal. Byla to Amanda. Šla přímo k němu. ,, Ahoj. Mohla bych si za tebou sednout. Všimla jsem si že jsi jediný který má vedle sebe volné místo. " řekla Amanda. ,, Klidně můžeš. Jinak ahoj. Jmenuji se Samuel. Samuel Moor." řekl Samuel a pousmál se. ,, Aha. " odpověděla Amanda sedla si ne vedlejší židli vedle Samuela.

Samuel si nemohl nevšimnout ,že když řekl svoje jméno , Amanda změnila výraz v obličeji. ,, Ehm. Není tady ještě někde volné místo ? Nechci tě nějak omezovat nebo tak něco." řekla Amanda a dívala se směrem dolů. ,, No , místo volné už není. " řekl vážně Samuel. Byl na dívku naštvaný , ale iluze které na dívce viděl ho znepokojovala. ,, Aha. Nevadí. " řekla potichu Amanda a vstala ze židle. Rychlím krokem odešla ze třídy. ,, Něco tu nehraje. " pomyslel si Samuel.

Den ve škole ubíhal celkem rychle na to ,že byl pátek. Venku nebylo moc pěkné počasí. Blížila se bouře. Nebe se zatahovalo. ,, To jsou ale krásné 18tiny. " řekl si jen tak pro sebe Samuel. Za ty roky prožité s jeho otcem ,už se ani netěšil na jakékoliv narozeniny. Byl to průměrný den jako každý jiný. Ještě k tomu nesnesitelná bolest hlavy a nepochopitelné iluze. ,, To bude asi věkem. " pomyslel si Samuel a potichu se zasmál. Nevnímal ani co slečna Jonesová říká , soustředil se jen kdy zazvoní zvonek a ukončí tyhle muka. Sem tam zaslechnul že se Amandy na něco ptá a ona okamžitě odpovídá. ,, Aspoň mám klid od té čarodějnice." pomyslel si Samuel a dál vyčkával na zvonění. Nebyl sám ,celá třída vyčkávala. ,, Tobě je dneska 18 , že ? " ozval se dívčí hlas vedle Samuela. ,, Cože ?! Ano, mám ale od kama to víš ? " zeptal se udiveně Samuel. ,, Zaslechla jsem to. " řekla Amanda a začala si rychle uklízet věci do tašky. ,, Jak si to mohla zaslechnout když jsem to nikomu neřekl ?! " řekl vážně Samuel. Na chodbě zazvonilo na konec vyučovací hodiny. ,, Ahoj už musím jít. " řekla rychle Amanda , vzala tašku a odešla ze třídy.

Samuel seděl v lavici a nedokázal si vysvětlil pár posledních sekund. Brzy ale vstal a odešel ze třídy. ,, Dnes už mě vážně nic nepřekvapí. " pomyslel si a šel chodbou rovnou k hlavním dveřím od školy. Když vyšel ze školy foukal na něj velice silný studený vítr. Vlály mu jeho černé havraní vlasy ve směru větru. ,, Sakra. Je vážně celkem zima. " řekl Samuel a obléknul si mikinu, kterou měl zmuchlanou ještě ze včerejška v tašce. Dal si na hlavu kapuci a šel hlavní ulicí města. Začínalo trochu poprchat a lidé pospíchali do svých domů. Samuel se díval do země když šel domů. Neměl rád když se na něho někdo špatně podíval. Když tak Samuel šel tak si nevšimnul že před ním jde postarší muž. ,, Sakra ! Dívej se na cestu ty mamlasi.! " řekl muž do kterého Samuel narazil ramenem. ,, Omlouvám se. " když to ale Samuel řekl , podíval se na muže. Okamžitě ho rozbolela strašně hlava a místo muže tam stál velký hnědý vlkodlak. ,, Do háje ! " zařval Samuel. Vlkodlak se zastavil a podíval se na něho. Bolest hlavy přestala a z ničeho nic tam stál stejný muž. ,, Nějaký problém fracku ?! " zařval na něj muž. ,, Ne.....vůbec nic. Vzpomněl jsem si že jsem něco zapomněl ve škole. " rychle ze sebe dostal Samuel. Muž se zamračil a pokračoval v chůzi. ,, Vsadil bych se o cokoliv že ten muž zavrčel. " pomyslel si Samuel.

Samuel byl vystrašený a zmatený co se mu tento den děje a rozhodnul se, že pude na místo kde by byl opravdu sám. Rozhodl se proto jít do staré, rozpadající se budovy. Když stál před budovou rozhlídnul se, jestli ho někdo nevidí. Byl čistý vzduch. Z ničeho nic se rozpršelo. ,, Ale né. " řekl Samuel ,, Budu muset být vevnitř." Budova nebyla zrovna nejlepší nápad na ukrytí se před deštěm, ale Samuelovi to vůbec nevadilo. Vešel do vnitř a porozhlídnul se po místě kde by si mohl sednout, než déšť přestane. Uviděl něco jako židličku, nebo aspoň co zní zbylo a sednul si na ní.

Déšť nepřestával ustupovat. Čím dál víc pršelo a hřmělo. ,, Asi tu strávím mládí. " zavtipkoval Samuel, ale smích ho brzo přešel. Bolest se mu znova vrátila a byla horší než dneska ráno. ,,Ááááááá !! " zařval Samuel a svalil se na zem. Nebolela ho jenom hlava ale celé tělo. Jeho tělo se začalo nekontrolovatelně cukat. Cítil jako kdyby ho někdo bodal nožem do zad. Samuelovi z očí začaly téct slzy , slzy krve. Samuel si kleknul na kolena a zařval ještě víc než předtím. Jeho oblečení se mu na zádech roztrhlo a vyrostly velká černá křídla. Samuel spadl na zem bolestí a začalo se mu stmívat před očima. Začal mělce dýchat.

Než Samuela pohltila tma uviděl něco nebo-li spíš někoho kdo se krčil ve stínu. Neviděl přesně kdo nebo co to je, ale krčilo se to v rohu místnosti ve stínu a svítili mu modře oči. Slyšel jak na něho bytost promluvila ,, Je tvůj konec padlý." a chichotalo se to. Samuel se nezmohl ani na slovo. Pomalu upadal do temnoty která ho pohlcovala.Poslední co si Samuel pamatoval bylo že viděl nohy bytosti ve stínu. Byly to lidské nohy, ale barva pleti tomu neodpovídala. Bytost se zastavila před Samuelem a olízla se. Vytáhla dýku a připravila se probodnou Samuela. ,, Jdi od něho ty pekelné stvoření ! " ozvalo se ze dveří. Samuel nevěděl co se poté stalo, jediné co si ještě pamatoval bylo, že bytost která stála před ním , zmizela.

Nevěděl jak dlouho byl mimo. Nevěděl kde to vlastně je. Pomalu pootevřel oči. Do očí mu svítily paprsky měsíce. Venku už nepršelo. Když se porozhlídnul byl opřený o zeď ale něco bylo jinak. Cítil se jinak. Podíval se na své ruce. Cítil jak v něm proudí zvláštní síla ale zároveň se jí bál. Byla strašlivá. Samuel opatrně vstal a podíval se na své záda. Nebyli takové jaké znal. Měl na nich velká černá havraní křídla. V Samuelových očí byl úžas. Nebyl vystrašený, přišlo mu to zcela přirozené a normální. Přišlo mu jako kdyby konečně našel svou podstatu života, ale měl stále tolik nezodpovězených otázek že se toho zároveň i děsil. Jeho vnitřek mu říkal aby roztáhnul křídla a vzlétnul. Co může být lepšího než vědět, jaké je to lítat. Samuel se chtěl odrazit od země ale něco ho přerušilo. Někdo byl stále sním. Uslyšel někoho na střeše budovy.

Stačila pouze myšlenka a křídla se mu schovali zpátky do zad. Zabolelo to, ale bolest při které mu vyrostly se nedala srovnat. ,, Páni. Pomocí myšlenky ovládám své křídla. " liboval si Samuel a byl plný úžasu. Poté se rozběhnul do schodech které vedly na střechu. Opatrně vyšel na střechu, ale nikdo tam nebyl. Když se podíval na železný sloupek který trčel mimo střechu zarazil se. Stála tam postava s křídly a dívala se na město. Samuel se chtěl otočit a utéct dokud si ho postava nevšimne, ale nebylo zapotřebí. ,, Už ses probral synu. " řekla postava která stála ve svitu měsíce. ,, Otče ?! " zeptal se nevěřícně Samuel. Postava se pomalu otočila. ,, Vítám tě Samueli. " řekl Luis a pousmál se...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | 28. února 2015 v 14:30 | Reagovat

Pěkná kapitola, akorát tam bylo pár překlepů, ale nevadí =) Těším se na další =)

2 Callia Callia | 1. března 2015 v 14:55 | Reagovat

Opravdu zajímavá kapitola! :3 Moc se těším na další. :) Jsem zvědavá, co je Amanda zač.

3 Kira Kira | 1. března 2015 v 23:19 | Reagovat

[1]: Děkuji :) Omlouvám se. Na prvním blogu jsem to vždy kontrolovala a opravila, ale tady na to zapomínám. Už bych to měla projet a opravit :-D

[2]: Děkuji moc :-)

4 Jess Jess | 2. března 2015 v 19:00 | Reagovat

Ahoj! :D Promiň že se ozývám tak dlouho! :( Každopádně jsi mi na blog psala, že chceš být v s-béčkách a já tě s radostí přijímám, jen se tě chci zeptat jestli to pořád platí! :D
PS: Okamžitě se vrhnu na tuhle povídku ať můžu taky komentovat! :D :33

5 Kačíí Kačíí | Web | 3. března 2015 v 12:00 | Reagovat

Slečna Jonesová mi hrozně připomíná naši učitelku, taky je to taková nepříjemná babka:D
Tahle povídka je naprosto luxusní! vsadím se, že se do sebe Amanda se Samuelem zamilují a nebudou moc být spolu, páč ona bude démonka a on je padlej anděl:DD
Moc se těším na další:)

6 Kira Kira | 4. března 2015 v 21:16 | Reagovat

[4]: Jojo určitě hnedka si tě přidám :-D Jinak to nevadí vůbec to neřeš :-) Akorát tě poprosím o adresu blogu . Nemůžu si vůbec vzpomenout adresu :D

[5]: Tak to jsem velice moc ráda , že se líbí :-) Nechala jsem se inspirovat velice ,, příjemnou,, paní učitelkou ze základky :-D

7 Kira Kira | 4. března 2015 v 21:18 | Reagovat

[4]: Dobré už mám :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama