Ve stínu křídel - Kapitola č.2 - Vize

8. února 2015 v 18:27 | Kira |  Ve stínu křídel

,, Co tu děláš Samueli ? "řekl muž ve dveří. ,, To bych se měl ptát tebe otče. " řekl Samuel a prohlížel si otce od hlavy až k patě. Samuelovi neuniklo, že má otec pod levým okem krvavé škrábnutí. ,, Co se ti stalo ? " zeptal se Samuel. ,, Do toho ti nic není mladej. " řekl vášně jeho otec a zavřel dveře. ,, Kde je tvoje máma ? " zeptal se otec. ,, Viděl jsem za tvými zády křídla . Vysvětli mi to. " řekl Samuel a udělal krok zpět. ,, Kolik ti je Samueli ? " zeptal se vyděšeně jeho otec. ,, Skvěle. Ignoruješ mě celý život a budeš ignorovat nadále ! " zařval Samuel. Samuel zvedl zkoplou tašku ze země a vydal se do svého pokoje ,, Samueli...já.." ,, Vím otče , nemáš čas." řekl Samuel a zavřel dveře do pokoje.

Luis byl smutný, že právě tohle slyšel od svého syna. Sedl si na gauč a opřel si ruce o dlaně. ,, Promiň Samueli , je to pro tvoje bezpečí. " řekl potichu Luis a lehl si na gauč. Luis se díval do stropu a začal přemýšlet. ,, Jestli viděl mou pravou podstatu ,bude to jen a jen horší. " pomyslel si Luis. Jeho myšlenky se vypařily, když uslyšel kroky blížící se k němu. ,, Luisy ? " řekl jemný ženský hlas. ,, Neboj se Susan. To jsem jen já. " Susan si oddychla a šla si přisednou za Luisem. Pohladila ho po tváři a vylekala se . ,, Co se ti stalo ?! " ,, Nic to není , jen jsem se škrábl. " řekl Luis a chytl jí za ruce. Luis se na Susan usmál, ale během sekundy mu úsměv klesl . ,,Něco se děje ? " zeptala se Susan. ,, Ne ne , všechno je v pořádku. " usmál se Luis. ,, Zapomněl jsem tu jednu věc. Musím už vyrazit, ale neboj se, vrátím se brzo. " řekl a políbil Susan na čelo. ,, Budu čekat . " řekla Susan a z očí jí začali téct slzy. ,, Promiň mi to Susan. " řekl Luis a chtěl jí utřít slzy, ale Susan se rychle zvedla a řekla ,, Musím jít spát. " a odešla z místnosti.

,,Sakra. " řekl Luis a praštil do stolku stojícím před gaučem. Netrvalo dlouho a Luis vstal z gauče a zamířil do své pracovny. Rozsvítil si a otevřel šuplík ve svém pracovním stole. Bylo tam spousty papírů, ale Luis je nadzvednul a uviděl kožený pytlík. ,, Mám tě. " řekl a strčil si pytlík do kapsy. Luis odešel z místnosti a zamknul dveře. Musel si pospíšit dokud je venku tma. Když Luis stál před domem, podíval se na něj.

,, Je to pro vaše bezpečí. Odpuste mi to. " řekl Luis. Zavřel oči a představil si svá křídla. Zachvěl se a ze zad mu vyrostla velká černá péřová křídla. Na začátku se Luis ušklíbl bolestí, ale přešlo ho to. ,, Tohle mi chybělo. " řekl a roztáhl svá křídla a vzlétl nad dům. Chtěl se podívat na svého syna, ale v jeho pokoji se stále svítilo. Luis opatrně přiletěl blíž. Uviděl jak Samuel sedí na zemi a píše něco na kus papíru.

Luis si přát strávit se Samuelem více času, ale ten právě neměl. Pousmál se a nechal se obejmout křídly. Jeho celé tělo začalo svítit a následovala oslepující záře. Když světlo zhaslo po Luisovi nebyla ani stopa.

Samuel seděl na zemi ve svém pokoji. Byl plný zlosti na svého otce. ,, Proč zrovna já musím mít toho nejhoršího otce. " nadával Samuel a přitom psal slohovou práci do školy. , Až dodělám školu odstěhuju se. " Čím víc ale Samuel nadával na svůj život, tím víc si uvědomoval, že je vlastně má rád. Samuel dopisoval poslední větu. Oči se mu začali zavírat. Když se podíval na hodiny na svém nočním stolku byla 1hod. ráno. ,, No super za 5hod. vstávám. Ach jo. " povzdychl si Samuel a lehl si do postele. Zhasnul světlo na nočním stolku a přikryl se. ,, Doufám, že už nic nepřeruší mé spaní a .... " Samuel nedořekl ani větu a tvrdě usnul.

Samuel spal tvrdě , nedokázalo ho nic probudit. Jeho spaní se zdálo být v pořádku, ale v jeho hlavě probíhala největší noční můra jakou měl. Šel po ulici v nočních hodinách , všude kolem byla tma , nešlo vidět ani na krok a jediné co svítilo, byly pouliční lampy. Samuel kráčel podle světel dál a dál kupředu. Zastavil se pod jednou lampou a podíval se na ní , když se ale podíval před sebe byli ostatní zhaslé a všude byla černočerná tma. Něco se ve tmě pohnulo. ,, Sakra. Už zase ten sen. " řekl Samuel a snažil se ve tmě zaznamenat pohyb. Najednou do kruhu světla, které obklopovalo Samuela vstoupila temná postava. Byl to černý stín s křídly a v ruce mu plál ohnivý meč. Samuel ustoupil o jeden krok zpět, ale za postavou se objevovali další a další. Byli připraveni se vrhnout na Samuela. Stín se za chichotal a vyběhl na Samuela. Samuel se otočil ke stínu zády a rozběhl se , běžel tak rychle jak jen to šlo ale marně. Temné postavy ho doháněly. ,, Nechte mě ! " zařval na ně Samuel, ale temné postavy běželi kupředu. Najednou jedna z temných postav vzlétla a přistála přímo před Samuelem. Samuel udělal dva kroky zpět a díval se postavě do obličeje. Postava se znovu zachichotala a pod Samuelem se propadla zem. ,, Néééééé ! " zařval Samuel a padal do nekonečného černého prostoru.

Pip pip. Samuel si rychle sedl a těžce dýchal. Po jeho obličeji tekly kapky potu. Podíval se na noční stolek. Jeho budík pípal. Bylo 6hod. ráno. Nenáviděl tenhle zvuk, ale dneska byl nesmírně šťastný, že ho probral z noční můry. ,, Díky kámo. " řekl Samuel a vypnul pípající budík. Samuel pomalu vstal z postele a šel se rovnou obléknout.

Když otevřel skříň vysypalo se na něho polovina skříně. ,, Sakra." řekl a prohrábl si rukou své černé vlasy. ,, No. Pak se to uklidí. " řekl a pousmál se. Samuel zvedl ze země oblečení a hodil ho na postel , ze skříně si vzal tmavě modrou košili a černé rifle. Oblékl si je a šel do koupelny. Podíval se do zrcadla a řekl ,, Hmm. Pořád stejně hrozný. " a upravil si vlasy rukou. ,, Ještě že nejsem holka. " řekl a vzal kartáček na zuby.

Samuel vyšel z koupelny. Šel do kuchyně aby si udělat svačinu do školy. Chtěl jít se už podívat do ledničky, když uviděl na stole sáček s chlebem a na něm byl papírek. Byl tam napsaný vzkaz. ,, Tady máš svačinu. Měla jsem ráno víc času. Máma. " ,, No nic. Aspoň mám čas se ještě natáhnout na gauč." Samuel se podíval na kalendář ,který visel u dveří. Dnešní datum bylo pod trhlé červeně. ,, Cože ?! Dneska mám narozeniny." Samuel se díval nevěřícně na kalendář. ,, Jak jsem mohl zapomenout. Vážně poslední dobou ztrácím pojem o čase." Dnes mu bylo 18let.Když ale šel z kuchyně začala mu třeštit hlava bolestí. ,, Aaaa. Strašně to bolí ! " zařval Samuel bolestí a svalil se na zem. Ležel skrčený na zemi a rukama se držel za hlavu. Cítil jak mu pulsuje celá hlava. Samuel ležel a řval na celé kolo bolestí. Bolest byla tak nesnesitelná že upadl do bezvědomí.

Když se probral byl stále omámen strašlivou bolestí ,, Co to mělo být ?! Co se to vůbec stalo." Samuel se pomalu zvednu ze země a opřel se rukou o zeď. Nadechnul se a pustil se zdi. Když se podíval na hodiny ,které vyseli na zdi bylo 7:50hod. ,, Jsem v háji. " řekl Samuel a rychle vzal tašku a vyběhnul z domu. Běžel co nejrychleji mohl.

Měl štěstí ,stihl to jen tak tak. Ještě nezvonilo na hodinu a tak se Samuel rozhodnul, že si ještě rychle skočí na záchod , který byl kousek od kabinetu slečny Jonesové. Když šel Samuel po chodbě zahlédnul stát u kabinetu dívku. Měla dlouhé a husté červené vlasy. Mohla být věkově stejně jako on, ale když se na ní zadíval pořádně, začala mu znovu třeštit hlava strašlivou bolestí. Opřel se na chodbě o zeď a držel si jednou rukou hlavu. Podíval se jedním okem po dívce, ale místo ní tam stála dívka s bledou pletí, měla červené značky po těle. Na hlavě měla rohy a její oči svítili modrou barvou. Dívka se na něho podívala a švihla svým ocasem , který jí na konci hořel a šla k němu.

Samuela bolest nepřestávala a sednul si na kachličky, které byly na chodbě. Skrčil se bolestí a držel se za hlavu. Bolest okamžitě ustoupila, když se ho někdo dotkl. ,, Si v pořádku ? " ozval se sladký dívčí hlas. Samuel zvednul hlavu a díval se na dívku zmateně. ,, Dobré. Už je to v pohodě. " řekl Samuel a díval se na dívku se zelenýma očima a červenými vlasy. Dívka se na něho usmála. ,, Slečno Smithová ! " ozvalo se z kabinetu slečny Jonesové. Dívka vstala a vstoupila do kabinetu. Samuel se nevěřícně díval. ,, Co to sakra mělo znamenat ?! Zešílel jsem ?! " pomyslel si Samuel. Samuelovo přemýšlení přerušilo zvonění na hodinu. Vstal a rozběhl se do třídy.

Nemusel ani tak pospíchat, když viděl že v kabinetě má rušno. Sednul si do své lavice. Od nastoupení do školy seděl celé roky sám, nestěžoval si , měl to tak rád. ,, Než ta čarodějnice dojde, mohl bych si na chvíli odpočinout." pomyslel si Samuel a položil ruce a hlavu na lavici.

,,Bude tady ticho a pořádek ! " zařval velice vysoký hlas ve třídě. Samuel se rychle narovnal když zjistil že slečna Jonesová stojí ve dveří. ,, Vstaňte ! " zařvala slečna Jonesová a třída povstala. ,, Sednout ! " řekla a třída poslechla jako pes svého pána. ,, Takže třído mám pro vás dobrou zprávu. " řekla a stoupla si před tabuli. ,, Takže špatná zpráva. " pomyslel si Samuel a otráveně sledoval paní Jonesovou. ,, Chtěla bych vám představit novou studentku. Prosím slečno Smithová , vstupte! " Když se Samuel podíval směrem ke dveřím stála tam dívka s červenými vlasy a zelenými oči. Zatřeštila ho hlava a měl vizi jako předtím. Démonské stvoření stálo místo ní. Když Samuel zase zavřel a otevřel oči stála tam zas ta stejná lidská dívka. Bolest v hlavě se utišila.


,, Tak slečno Smithová , představte se třídě. " řekla slečna Jonesová. Zářila radostí, že má ve třídě studentku s nadprůměrnými výsledky. Sedla si za učitelský stůl a pozorovala dívku. Dívka kývla a stoupla si před tabuli. ,,Jmenuji se Amanda Smithová a budu s vámi ve třídě až do konce studia. ".........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | Web | 10. února 2015 v 21:05 | Reagovat

Super kapitola=) Už se těším na další. Zajímalo by mě, co ta bolest a vize =)

2 Kira Kira | E-mail | Web | 11. února 2015 v 21:47 | Reagovat

[1]: Děkuji :) jsem moc ráda , že se ti to líbí :3 :)

3 Ada Ada | Web | 17. února 2015 v 9:49 | Reagovat

Zdravím :)
Jen bych sem chtěla hodit info, že na mém blogu probíhá soutěž o knihu, pokud byste někdo měl zájem o její vyhrání.
Nesnažím se dělat si reklamu, to opravdu ne, jen bych si přála, aby kniha našla dobrého majitele :)
http://ada-book-review.blogspot.cz/2015/02/soutez-volny-pad-do-podzemi.html

4 Callia Callia | 21. února 2015 v 13:29 | Reagovat

Zajímavá kapitola. Jsem zvědavá, jaká ta nová holka bude a taky co přesně se děje se Samuelem. Těším se na další kapitolu. :)

5 Kira Kira | E-mail | Web | 22. února 2015 v 22:20 | Reagovat

[4]: Určitě se brzo dozvíš :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama