Temné dny - Kapitola č.1 - Jmenuji se Calla - část 1/2

4. února 2015 v 20:20 | Kira |  Temné dny
Ahojte S vyplazeným jazykem Chtěla bych vás jen upozornit , že je to uplně první povídka co jsem kdy napsala takže nečekejte nějaký zázrak. Jednou to budu muset upravit.


Miluji spánek , ale ne když vás ti opeření ptáci probudí svým zpěvem v 6hod. ráno a ne a ne přestat. Pootevřela jsem oči a paprsky Slunce mi začaly okamžitě svítit do očí. Pomalu ale jistě jsem si sedla na postel a zazívala jsem, ale mé ospalé tělo sebou švihlo zpátky na postel obličejem na polštář a řekla jsem si že bych si ještě schrupla ale to by karma musela být na mé straně protože okamžitě se otevřeli dveře a v nich byl můj mladší bratr Jeremy. ,,Callo vstávej , mamka ti to nařizuje !! " ,,Sklapni !! " zařvala jsem a hodila jsem po něm polštář a on aby se mu vyhnul zavřel dveře. ,,Sakra , proč mě nenechají se aspoň vyspat. " řekla jsem si pro sebe , vzala jsem si župan a sešla po schodech do kuchyně kde na mě čekala mamka.

Ani jsem jí nestihla popřát dobré ráno protože začala na mě přímo řvát ,,Kde si včera večer byla !! " zařvala , chová se tak ke mě od té doby kdy mi bylo sděleno že mě a mou skupinu čeká mise , velice důležitá mise. ,, Na lovu ." řekla jsem ale dalšího komandování se mi nedostalo. Viděla jsem na jejím obličeji strach , trápení. Chtěla jsem jí říct ať se o mě nebojí ale to jsem říct nemohla , boj s přízraky je boj se smrtí ale je to moje povinnost. Smysl mého života. Pomalu jsem se otočila a šla do koupelny si dát teplou sprchu.(myšlenky)


Dnes to byl rok co můj otec zemřel , zemřel v boji proti přízrakům , tak nám to bylo teda řečeno. Jsou zde obyčejní lidi a vyvolení jako byl můj otec , jako jsem já. RADA VYVOLÁVAČŮ tak se naši vůdci jmenují , vybírají si své vyvolené , podle schopností a síly. Máme něco co obyčejní lidé nemají. Každý vyvolený/á má svoje schopnosti nikdo je nemá stejné. Já ovládám magií ledu , moji zbraní je meč v levé ruce a mám nadlidská rychlost.

Po dokončení zkoušek jsme byli rozděleni na skupiny. Svůj úkol zabíjet miluji , to vzrušení , ten adrenalin v krvi mě naplňuje. Už od dětství jsem věděla kam patřím , můj otec byl hrdý na mě , na mé vrozené schopnosti a od 9let mě učil. Učil mě jak bojovat.Ve 14letech jsem začala chodit do akademie lovců , tady jsem potkala jeho , Sama. Pamatuji si ten den přesně.

Vstoupila jsem do třídy plné neznámých tváří. Duše které nebyli popsané ničím temným a pak tam byl on , cítila jsem z něho něco tajemného až mi z toho běhá zima po zádech, ale zároveň mě to k němu nesmírně přitahovalo. Seděl tam sám , bála jsem si vedle něho sednout ale nebylo nikde místo tak jsem pomalým krokem přišla k němu . ,, Je tu volno ? " zeptala jsem se. ,, Pro tebe vždycky Call " řekl Sam a usmál se. Odstoupila jsem od něho a zeptala se ,,Jak to že víš moje jméno ?! " ale Sam jen mlčel a díval se z okna. Další dny , týdny , měsíce a dokonce roky byli podobné .

Nekomunikoval moc s nikým ale pak jsme dostali první možnost a to zneškodnit falešný přízrak. Od té doby jsem změnila jeho obraz v mích očích. Odvedli nás do specializované místnosti. Byli vybrané dvojice které měli spolupracovat. Zastavilo se mi na chvíli srdce když vyslovili moje jméno a Samovo. Předstoupili jsme před v chodem do místnosti. ,,Neboj se Call , zvládneme to spolu." řekl a usmál se. ,,Nebojím se. " řekla jsem uraženě a s napětím čekala až se vstupní dveře otevřou.

Byla to velká,bílá místnost. Pomalými kroky jsme kráčeli do prostřed místnosti , zavřeli se dveře a z ničeho nic se zablýskalo až mě ta záře oslepila a donutila mě zavřít oči. Když jsem je otevřela byla jsem v lese a nahoře svítil měsíce , podívala jsem se po Samovi ale ten nikde nebyl , zpanikařila jsem.


Křoví za mnou se pohnulo a když jsem se otočila vyřítil se na mě přízrak , moje nohy mě přestaly poslouchat a já se nemohla ze sebe vydat ani hlásku , byla jsem k smrti vyděšená ,když najednou vidím jak se vedle mě objevil oblak kouře , zhmotňovalo se Samovo tělo a z rukou mu vyšel oheň a zasáhl přízrak přímo do obličeje. Ten zavřískal bolestí ,ale Sam zářil sílou a jistotou , neváhal a v rukou se mu vytvořili ohnivé plamínky které hodil na zem , na zemi se objevili dva hořící vlci kteří se vrhli na svoji kořist. Bylo to poslední co jsem si z téhle bitvy pomatovala , vřískot přízraku mě přivedl do stavu bezvědomí. Když jsem se probrala ležela jsem na lůžku v akademické nemocnici. Nebyla jsem ale sama. Vedle mě seděl otec. Usmíval se na mě ale v jeho úsměvu bylo veliké zklamání. Od toho dne jsem si slíbila že nikdy neprohraji jak s přízrakem tak se Samem.


Další roky byli podobné až na to že od prvního setkání s přízrakem Sem opustil naši třídu a byl převeden do tajné skupiny lovců do které se přiřazovali ti nejlepší z nejlepších a učili je. Od té doby jsem ho vůbec nevídala ani v akademií ani mimo ní.

Když mi bylo 17let museli jsme složit zkoušky , jak bojové tak i písemné. Měla jsem jedny z nejlepších výsledků celého mého ročníku. Po dokončení jsme byli rozděleni do skupin po pěti absolventů akademie. Moje jméno bylo přiřazeno do skupiny č.17 a měla jsem se dostavit do místnosti číslo 154. Vyšla jsem po schodech do pátého patra a u dveří č.154 jsem se zastavila , nadechla jsem se a otevřela dveře od místnosti. Stály tam čtyři další osoby. Jednu jsem dost dobře znala, byla to Amber z bývalé třídy, zrzka se šedýma očima a u okna stály tři další osoby , jedna byla holka , bledá jako stěna s modrýma očima , blonďatými vlasy a obklopovali jí dva kluci jeden se právě smál , měl hnědé vlasy byl stejně vysoký jako ona a měl zelené oči a druhý kluk měl v obličeji nenávist a jeho oči vás probodávali , byl o hlavu vyšší než ti dva , měl černé vlasy a hnědé oči. Znala jsem ho pod jménem Dax. Byl známí tím že rád vyvolával konflikty , hledal jakoukoliv příležitost bojovat.

Mé prohlížení si nového týmu přerušil zvuk otevírajících se dveří a v nich byl postarší muž , byl vysoký a dobrá kondice mu nechyběla , vycházela z něho síla. ,,Nazdárek , jmenuji se Ezekel a budu váš mistr, váš vyvolávač , nějaké námitky ?! " Všichni mlčky pozorovali muže ve dveřích. ,,Dobrá , začneme rychle , po seznámení vám sdělím vám určené úkoly a pokud to nejvyšší nařídí tak i na mise ,, řekl Ezekel ale něco mi na něm nesedělo , z ničeho nic se pousmál a řekl ,,Tak teď mi řekněte svá jména ." kluk s hnědými vlasy k němu přišel natáhl ruku a řekl ,, Čau já jsem Nev ." a šibalsky se usmál. Ezekel se na něho jen podíval a zapsal si něco na kus papíru. ,,Vy asi nemáte rád srandu že ? " zeptal se Nev ,, Hm ani ne. " dodal Ezekel a Nev se otočil a šel sklesle zpátky. Poté promluvila drobná blondýnka ,, Jmenuji se Liss a tohle je Dax. " Ezekel se podíval na Daxe a začal si zase něco zapisovat na svůj kus papíru , poté se otočil ke mě a Amber. ,,Já sem Amber. " řekla a když jeho oči přešli ke mě tak jsem se nadechovala že řeknu svoje jméno když v tom řekl ,, A ty si Calla , já vím , si hlava této skupiny , vše co se stane sděluješ jen a jen mě , nikomu jinému , zítra se tu setkáme ve stejném čase , radím vám nechoďte pozdě. " poté Ezekel odešel z místnosti. ,,Cože vůdce skupiny ? " řekla jsem si nechápavě....


Příští ráno jsem se dostavila do místnosti č.154. Otevřela jsem dveře a zjistila jsem že se čeká jenom na mě. ,,Tohle je velice špatný přístup vůdkyně skupiny slečno Callo ." řekl výhružně Ezekel ,, Omlouvám se ale .... " ,,Dost zbytečných slov jdeme k tomu hlavnímu proč jsem vás zde svolal". Ezekel vzal něco ze svého batohu a dal to na stůl , byli to masky a černé pláště. ,, Tohle budete nosit při lovu na přízraky nebo při jakékoliv misi , dávejte si na ně pozor , může vás to stát i život " Nev se pousmál a nevěřícně se zeptal ,, K čemu nám ta pláštěnka a dřevěná maska jak na maškarní bude ? " ,, Já věděl že se zeptáš. " dodal a pokračoval v proslovu ,, Masky vás chrání před přízraky , útočí na hlavu neboli na mozek , centrum vašeho vědomí , první vám ovládnou tělo a pak si pochutnají na vaši duši , no a pláště vám pomáhají v maskování a mají takový stylový efekt." zasmál se Ezekel. ,,Aha , aha " zamyslel se Nev a přišlo mi že to vůbec nepochopil. ,,Tady máte mapu , červeně máte vyznačené místo kde se přízraci nejvíc objevují každou noc a jejich aktivita je zvýšená při úplňku, budete mít předem napsané hlídky a jako nováčkům vám přivádím posilu , můžeš vstoupit !! " Všichni jsme se otočili a své zraky upřeli na otevírající se dveře , okamžitě se mi na tváři dral úsměv ven ale skryla jsem ho , byl to on , Sam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adís Eliadora Adís Eliadora | E-mail | Web | 21. února 2015 v 0:32 | Reagovat

Oh, to je boží!:33

2 Kira Kira | E-mail | Web | 22. února 2015 v 22:19 | Reagovat

[1]: Děkuji mockrát :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama