Ve stínu křídel - Prolog

30. ledna 2015 v 12:13 | Kira |  Ve stínu křídel

Kdysi dávno , ještě na počátku věků byly na světě stvůry a démoni různých tvarů a velikostí. Pekelná stvoření měli své peklo na zemi. Ty bestie ale toužili po velkoleposti a moci a proto se rozhodli že se zmocní samotných nebes. Velitel těchto bezpáteřných příšer se vydal po schodech k nebesům. Pekelná stvoření stoupala výš a výš. Došel se svou pekelnou armádou až k samotné nebeské bráně ,když v tom se nad jejími hlavami proletěl stín. Pekelná stvoření byla až moc sebejistá svou sílou a stínu si vůbec nevšímala. Pekelný velitel pokračoval kupředu.

,, Stůj Satane. Uděláš ještě jeden krok a budeš zahnán do nejtemnějších koutů světa ! " řekla postava před pekelným velitelem. Postava byla osvícená světlem , Satana to donutilo si zakrýt svými pařáty oči. Byl to anděl s velkými bílými křídly ve zlaté zbroji , v ruce mu planul ohnivý meč. Satan se začal zlověstně smát ,, Ty ustup anděle , nemáš proti mě sebemenší šanci ! " řekl Satan a olízl se. Anděl zavřel oči a pousmál se. Satan nechápal proč se anděl směje ale brzy zjistil příčinu andělového úsměvu. Za andělem přicházeli další a další andělé.


Satan nenáviděl tyhle stvoření , jejich pach byl nesnesitelný. ,, Připraven Satane ?" řekl anděl a vzlétl. Satan neřekl ani slovo , otočil se na svoji armádu a svým strašlivým řevem dal rozkaz na útok. Byla to bitva na které nebesa ani peklo nezapomene. Bitva která určila řád světu. Bylo prolito tisíce krve na obou stranách, ale přece jedna vyhrávala. Satan byl plný zlosti a nenávisti , byl si jist že ty nebeské bytosti padnou ale mýlil se. Válka trvala několik stovek let. Nebe vyhrálo nad Satanem a velitel pekelných stvůr musel ustoupit. Satan a jeho příznivci byli zahnáni k samotným bránám pekla která byla pomalu od samotného jádra světa a aby andělé zajistili že Satan a jeho příznivci se nedostali znovu na povrch , vytvořili tajenou pečeť, pečeť která šla zrušit pouze za pomocí andělské energie.

Andělé byli ale velice chytří a aby zajistili, že se mezi nimi neobjeví zrádce který by chtěl otevřít bránu samotného pekla, tak za pomocí mocných archandělů vytvořili amulet brány s jehož pomocí se otevřou pekelné brány a rozpoutají strašlivou pohromu na zemi.

Po válce byla země očištěna od pekelných příšer a Stvořitel vytvořil na zemi lidi. Protože andělé začali sami o sobě pochybovat , kdo by byl hoden jako strážce amuletu , tak se rozhodli ho uschovat u jednoho nejvyššího velitele andělů , Lazail. Bohužel začali nepokoje. Druhý nejvyšší velitel jménem Sallilus nesouhlasil s přidělením amuletu jeho dávnému spolubojovníkovu Lazailovi. Andělé se rozdělili na dvě strany. Jedna chtěla aby ochránce byl Sallilus a druhá souhlasila s udělením amuletu Lazailovi. Byla rozpoutána bitva o amulet. Sallilusovi příznivci byli velice krvavě povražděni a ti kteří přežili byli potrestáni Stvořitelovým hněvem. Stvořitel poslal nevěřící v jeho rozhodnutí na zem aby pikali za zpronevěru a čekali na odpuštění. Říkalo se jim Padlý andělé.

Na den kdy měli být padlý svrženi na zem dohlížel samotný Lazail. Stál na vrcholu a pyšnil se vyhranou bitvou o amulet. Lazail se podíval na padlého anděla Salliluse. Nevypadal jakoby prosil o odpuštění. Lazail zneklidnil a rozhodl se podíval se na zrádce z blízka . Chtěl aby anděl poslední co uviděl před pádem byl on, vítěz který zničil jeho ubohou snahu. ,, Žij v pokoji bratře . " řekl Salilus a usmál se . Lazaila popadl hněv. ,, Budeš pikat za zpronevěru . Zvrhněte ho z nebes ! " zařval Lazail. Pod Sallilusem se propadla nebesa a padal na zem jako velká ohnivá koule. Lazail odvrátil svůj zrak a vydal se do nebeských komnat. Něco mu tady nehrálo. ,, Otevřete mi ! " zařval Lazail na stráže u brány do jeho komnat. Lazail vletěl do budovy a jeho cíl byl jasný , zkontrolovat amulet. Uprostřed místnosti byl malý mramorový sloupek , byl osvícen samotným Sluncem. Lazail šel rychlím krokem směrem k němu. Byla tam dřevěná bednička. Lazail jí okamžitě otevřel a v ruce se mu vytvořil ohnivý meč a prosekl sloupek na půl. Okamžitě přiběhli strážící andělé ,, Co se stalo pane ? " zeptal se jeden z andělů. ,, Vyhlaste na poplach , jeden z padlých má něco co mu nepatří. " ,,Ano , pane. " řekl druhý ze strážících andělů a vyletěli z budovy. Lazail byl plný vzteku. ,, SALLILUSI !!!" bylo to jediné co šlo slyšet z budovy.

Sallilus seděl u vodopádu a díval se na nebe. Roztáhl své černé křídla a vyhříval se. Slyšel řev anděla a pousmál se. ,, Teď teprve začala bitva , Lazaile. " řekl si jen tak pro sebe a zavřel oči.


Nebe nad zemí se začalo zatahovat a rozpoutala se nelítostná bouře. Blesk padal na zem jeden za druhým. Boj o amulet teprve začal....


PS: Dole je důležitá anketa S vyplazeným jazykem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Mám vydávat kapitoly postupně nebo všechny najednou které jsem dala na první blog ?

Ano
Ne

Komentáře

1 Abigail Abigail | Web | 3. února 2015 v 21:14 | Reagovat

wow, úžasný prolog, =)

2 Kira Kira | E-mail | Web | 4. února 2015 v 20:15 | Reagovat

[1]: Děkuji mockrát :) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama